Browse By

Dobór makijażu odpowiedniego do okazji jest umiejętnością niezwykle istotną

Bardzo niewielka liczba kobiet jest gotowa na to, aby całkowicie zrezygnować z makijażu. Zdecydowana większość pań czuje się o wiele pewniej w momencie, gdy ukryje pewne niedoskonałości występujące na ich twarzach oraz podkreśli mocne strony swojej urody. Jednak niektóre z przedstawicielek płci pięknej zdają się nie widzieć różnicy między makijażem nadającym się na co dzień – do pracy, szkoły czy na uczelnię, a tym przeznaczonym na specjalne okazje, na przykład wieczorne imprezy.

Z czego wynika popełnianie tego rodzaju błędu i jak się przed nim ustrzec? Postanowiliśmy zapytać o to znajomą makijażystkę – Julię. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu, jaki przeprowadziła z nią redakcja naszego bloga.

Jakie najczęstsze błędy w wykonywaniu makijażu zauważasz wśród Polek?

Nie ulega wątpliwości, że wiele z nas nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Nie jest to podejście zasługujące na krytykę, bo odpowiedni wizerunek oraz bycie atrakcyjnym odgrywa w naszym społeczeństwie olbrzymią rolę – czy tego chcemy czy nie. Jednak wiele pań nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie dobiera kosmetyków koloryzujących oraz korygujących w sposób prawidłowy. Używanie podkładów i pudrów o zbyt mocnym odcieniu to jeden z najpopularniejszych błędów popełnianych przez osoby nie mające dość dużego doświadczenia w sztuce makijażu.

Częstym błędem popełnianym przez kobiety jest także mocne podkreślanie zarówno oczu, jak i ust w codziennym makijażu. Ten sposób malowania sprawdzić się może na wyjątkowe wieczorowe imprezy, a i tak nie pasuje każdej kobiecie, bo jest zwyczajnie za ostry.

Problemem jest również niedopasowywanie rodzaju makijażu do okazji.

Temat ten wydaje się być bardzo ciekawy. Czy możesz powiedzieć coś więcej na jego temat?

Oczywiście. Podam kilka prostych przykładów. Kiedy wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną do nowej pracy, chcemy wyglądać profesjonalnie. W takiej sytuacji absolutnie nie sprawdzi się zbyt mocny makijaż. Jednoczesne podkreślenie oczu ciemnymi cieniami, naniesienie na usta czerwonej szminki oraz uwypuklenie policzków za pomocą różu to zdecydowanie za dużo. Postawmy na makijaż, który podkreśli nasze najlepsze cechy oraz zatuszuje niedoskonałości, ale nie przesadzajmy.

Również w codziennym życiu – podczas chodzenia do pracy czy do szkoły, lepiej sprawdza się lżejszy makijaż, daleki od sposobu malowania idealnego na wieczorowe spotkania.

Czy wyczucia w robieniu makijażu można się nauczyć?

Myślę, że tak. Można oglądać filmiki dostępne na youtubie, gdzie profesjonalne makijażystki udzielają cennych rad. W dzisiejszych czasach źródeł informacji na temat makijażu jest szczególnie dużo.

A co radzisz paniom, które chcą dobrze wyglądać na przykład w czasie robienia zdjęć? Dobranie odpowiedniego makijażu na mniej lub bardziej profesjonalną sesję zdjęciową jest problemem wielu kobiet.

To prawda. Zrobienie makijażu, który dobrze wygląda na zdjęciach wymaga trochę więcej pracy, o czym możemy się przekonać na stronie – http://advertstudio.eu/portret. Musimy skupić się na odpowiednim skorygowaniu naszych niedoskonałości, wykorzystując specjalne korektory, podkłady oraz pudry. Przy malowanie się do sesji lepiej unikać błyszczących faktur, zarówno w cieniach do powiek, jak i kosmetykach służących do malowania ust. Nie warto kwestii naszej cery całkowicie powierzać programom graficznym, stosowanym przy późniejszej obróbce zdjęć, bowiem zmiany przez nie wprowadzone mogą okazać się bardzo widoczne oraz zwyczajnie sztuczne.