Browse By

Jakiego rodzaju makijaż najlepiej prezentuje się na zdjęciach

Wiele osób broni się jak tylko może, kiedy ktoś zamierza zrobić im zdjęcia. Przodują w tym zwłaszcza kobiety, które obawiają się, że bez właściwego przygotowania oraz możliwości pozowania zdjęcie wyjdzie bardzo niekorzystne.

Oczywiście obawy tego typu są w wielu przypadkach zwyczajnie przesadzone, a najbardziej negatywnie nastawione do zdjęć panie cechują się zbyt dużą samokrytyką. Warto jednak poznać kilka makijażowych sztuczek, które zagwarantują, że na zdjęciach takich jak na przykład te – advertstudio.eu/portret, wyglądać będziemy dużo korzystniej. Dzięki nim retuszowanie ostatecznych fotografii może okazać się prawie całkowicie zbędne.

Nie bójmy się używać kosmetyków korygujących.

Zaczerwienienia, pryszcze, nierówny koloryt skóry, rozszerzone pory – to tylko niektóre z problemów naszej cery, z jakimi się borykamy. Nie chcemy, aby na zdjęciach to one zwracały uwagę odbiorcy, dlatego zadbajmy o ich odpowiednie skorygowanie.

Przed sesją zdjęciową warto użyć dobrej jakości korektorów, najlepiej w formie płynu oraz sztyftu. Ten pierwszy służy do ukrycia cieni pod oczami, drugim natomiast pokryć należy punktowe niedoskonałości. Korektor punktowy występuje zwykle w dwóch kolorach – zielonym, oraz dopasowanym do naszej karnacji.

Dobrze dobrany do cery podkład to połowa sukcesu.

Drugim krokiem do ujednolicenia skóry naszej twarzy (jak również szyi), jest nałożenie odpowiedniego podkładu. W codziennym życiu powinien on stapiać się z naturalnym kolorytem cery, jednak w przypadku zdjęć, które będą robione z użyciem flesza, warto wybrać podkład nieco ciemniejszy. Istnieją specjalne podkłady stosowane na przykład w teatrze, które dokładnie kryją twarz oraz tworzą dość naturalny efekt jej gładkości oraz jednolitości – na krótkie sesje zdjęciowe zdecydowanie warto wybrać kosmetyk właśnie tego rodzaju (na co dzień może on się jednak okazać nieco zbyt ciężki).

Innym kosmetykiem stanowiącym ważną bazę naszego makijażu jest puder, najlepiej matujący. Zwróćmy jednak uwagę na to, czy wybrany specyfik przyjmuje na twarzy akceptowalną, właściwie niewidoczną formę. Złej jakości pudry mogą dać efekt skóry przyprószonej mąką, albo tworzyć plamy, co zdecydowanie nie jest rzeczą pożądaną.

Makijaż oczu i ust musi być wyrazisty, jednak niezbyt błyszczący.

Odpowiednie podkreślenie oczu, ust czy kości policzkowych stanowi swoisty „creme de la creme” całego makijażu. W przypadku tego przeznaczonego do zdjęć, warto nieco poszaleć i postawić na większą intensywność. Nie zapominajmy o dokładnym wytuszowaniu rzęs oraz uporządkowaniu brwi. Malując oczy i usta unikajmy jednak specyfików z brokatem czy bardzo błyszczącym wykończeniem. Kiedy do zdjęć użyty zostanie flesz, światło może odbić się od tak podkreślonych elementów twarzy i stworzyć na fotografii dziwne efekty (na przykład białe plamy plamy). Specjaliści polecają dobrać kosmetyki koloryzujące o matowym albo satynowym wykończeniu, które nie tylko są bardziej eleganckie, ale również lepiej wyglądają na zdjęciach.