Browse By

Najmodniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Po części wynika to z tego, że społeczeństwo staje się bardziej zamożne, po części jest to związane z faktem, że zabiegi te są coraz skuteczniejsze. Obecnie można znaleźć wiele kuracji pozwalających uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia i ujędrnienia skóry. W przypadku części z nich można mówić o prawdziwej modzie.

Odmładzanie i wyszczuplanie przy użyciu dwutlenku węgla

Jedną z ciekawszych propozycji, które można znaleźć w gabinetach medycyny estetycznej są zabiegi z użyciem dwutlenku węgla. Ich istotą jest precyzyjne wprowadzenie CO2 pod skórę celem stymulacji produkcji kolagenu. Zabieg nadaje się do zastosowania zarówno na twarz, jak i inne partie ciała. Warto wykonać go w przypadku:

 • problemów z rozstępami,
 • zaawansowanego cellulitu,
 • utraty jędrności skóry,
 • widocznych oznak starzenia na twarzy, szyi i dekolcie,
 • nadmiernego wypadania włosów,
 • problemów z krążeniem,
 • mniejszych i większych blizn,
 • opadających powiek,
 • cieni pod oczami.

W wyniku wprowadzenia pod skórę dwutlenku węgla powstaje niegroźny stan zapalny, który powoduje zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny. Po serii zabiegów skóra staje się lepiej ukrwiona, wyraźnie jędrniejsza, wygląda młodziej, dodatkowo komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu. Choć pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, na ostateczne jego rezultaty trzeba poczekać około trzy miesiące.

Wampirzy lifting, czyli medycyna estetyczna w walce z objawami starzenia

Wampirzy lifting to bardzo popularny i kontrowersyjny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pacjentowi osocza bogatopłytkowego pochodzącego z jego własnej krwi. Celem liftingu jest wypełnienie zmarszczek i ujędrnienie skóry, ale nie tylko. Po jego zastosowaniu można zauważyć również zagęszczanie się włosów, redukcję blizn, czy przyspieszenie gojenia się ran.  Jest to także skuteczna walka z wypadającymi włosami. Dzięki biostymulacji komórek skóry uruchomione zostają procesy naprawcze, do tego dochodzi do zahamowania wypadania włosów i pobudza się odrost nowych, w czym pomaga między inny mi zabieg oferowany przez tę klinikę – drpabianczyk.pl/pl .

Jest on polecany każdemu, kto chce poprawić wygląd swojej skóry. Szczególnie powinni zainteresować się nim alergicy, ponieważ użycie własnej krwi praktycznie całkowicie wyklucza pojawienie się reakcji alergicznej.  W pierwszym etapie zabiegu pobiera się od pacjenta krew, z której następnie pozyskuje się aktywne trombocyty. Otrzymane osocze wstrzykiwane jest pod skórę w wielu miejscach. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Pierwsze dni po wykonaniu wampirzego liftingu to czas, kiedy skóra musi się zregenerować. Zwłaszcza na początku będzie ona opuchnięta, mogą pojawić się również sińce. Właściwe efekty są zazwyczaj widoczne już po 2 tygodniach. W zależności od predyspozycji danej skóry utrzymują się od sześciu do dwunastu miesięcy.

Wykorzystanie osocza jest ciekawą alternatywą do wypełniania zmarszczek przy pomocy botoxu i innych stosowanych w medycynie estetycznej substancji. Niewątpliwym atutem tego zabiegu jest naturalny wygląd twarzy i nieskrępowana mimika, która jest zaburzona w przypadku zastosowania innych wypełniaczy. Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować z lekarzem swoje oczekiwania i obawy dotyczące popularnego liftingu.

Zabiegi mikronakłuwania sprawdzonym sposobem na odmłodzenie skóry

Osoby, które borykają się z problemami:

 • utraty jędrności skóry,
 • widocznych zmarszczek,
 • szpecącego cellulitu,przebarwień,
 • rozstępów i blizn,
 • nadmiernego wypadania włosów,

Mogą pomyśleć o serii zabiegów mikronakłuwania przy pomocy specjalnego automatycznego urządzenia. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowane uszkadzanie skóry, które zmusza ją do zwiększonej produkcji kolagenu. Zautomatyzowanie tego procesu zdecydowanie zmniejsza odczuwanie bólu i przyspiesza gojenie się skóry.  Jednocześnie stosowanie zastrzyków z osocza bogatopłytkowego pomaga także w leczeniu innych dolegliwości, takich jak chociażby tak zwany „łokieć tenisisty” (zob. http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,384058,zastrzyk-z-osocza-na-bol-spowodowany-tzw-lokciem-tenisisty.html). Badacze dowodzą, że ta  metoda leczenia jest alternatywą dla dotychczasowo dostępnych.