Browse By

Nietuzinkowy pomysł na własny, mały biznes – rękodzieło

Dzisiejszy rynek pracy jest trudny i bardzo wymagający. Szczególne trudności dostrzegają kobiety, które wychowują małe dzieci. Nie mogąc znaleźć pewnej, stabilnej i godnie płatnej posady zaczynają szukać sposobu, dzięki któremu będą mogły zreperować domowy budżet, nie zaniedbując przy tym swoich obowiązków rodzicielskich.

Własnoręczna biżuteria

W ostatnim czasie, w każdej grupie społecznej, rękodzieło znów zaczyna przeżywać prawdziwy renesans. Ci, którzy nie mogą znaleźć odpowiedniej pracy mogą więc wykorzystać ten rynkowy potencjał i wykrzesać z siebie pokłady artystycznej duszy – tworząc na przykład unikalną, naturalną biżuterię. Niezbędne półfabrykaty bez trudu można dostać w takich sklepach, jak na przykład  – www.jasper.waw.pl.

Czy trzeba zakładać własną działalność gospodarczą?

Na początku, kiedy sprzedaż nie ma charakteru ciągłego, nie ma takiej konieczności. Sprzedając gotowe wyroby raz, na jakiś czas wśród znajomych, lub na portalach aukcyjnych można bez zbędnych formalności dorobić sobie do domowego budżetu. Wraz z rosnącą listą potencjalnych klientów konieczne będzie jednak zarejestrowanie firmy. Wówczas warto dokładnie opracować swój budżet, wpisując w niego także wydatki związane z prowadzeniem działalności. Mowa tu oczywiście o niezbędnych podatkach oraz składkach.

Czy to może się opłacać?

Oczywiście! Koszt wytworzenia naturalnej, prawdziwej biżuterii jest stosunkowo niski w porównaniu do panujących na rynku kosztów. Warto również zwrócić uwagę na to, że rękodzieło jest w cenie i ludzie chętnie za nie płacą. Chętnych klientów nie powinno więc zabraknąć.