Browse By

Wady i zalety stosowania makijażu permanentnego

Trwały makijaż, zwany inaczej permanentnym, został spopularyzowany z początkiem XXI wieku. Metodą wprowadzania barwnika pod cienką warstwę naskórka opracowano z myślą o osobach żyjących w ciągłym biegu, które mimo intensywnego trybu życia pragną zawsze prezentować się nienagannie? Jakie są wady i zalety makijażu permanentnego? Kiedy warto się na niego decydować? O tym dowiecie się z niniejszego artykułu.

Makijaż permanentny to bardzo prosty zabieg, dzięki któremu można szybko podkreślić linię brwi, kontur ust czy oka. Od klientów nie wymaga się specjalnego przygotowania. Wystarczy jedynie, aby ich twarzy była oczyszczona a produkty stosowane do makijażu permanentnego odpowiednio dopasowane zarówno pod względem składu, jak i koloru. Nieprawidłowe dobranie barwnika może skutkować zbyt intensywnym podkreśleniem linii a to z kolei odzwierciedli się na twarzy w formie jej nienaturalnej prezencji. Eksperci zawsze zalecają również, aby podczas przygotowania do zabiegu zawsze decydować się na współpracę z doświadczoną linergistką, czyli kosmetyczką specjalizującą się w trwałym makijażu.

Co na temat zabiegu mówią same linergistki?

Makijaż permanentny nie jest ani trudny, ani czasochłonny, ani niebezpieczny dla zdrowia. Cała jego istota polega na tym, aby odpowiednio dopasowany barwnik wprowadzić do skóry na poziomie trzeciego lub czwartego stopnia jej głębokości. Przeprowadzanie zabiegu jest zbliżone do robienia tatuażu.” – mówi specjalistka makijażu permanentnego z gabinetu – strona. Zapytaliśmy jej również czy wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego jest istotny:

Oczywiście, że tak! Często zgłaszają się do mnie klientki, które wykonują makijaż permanentny w salonie na co dzień niespecjalizującym się w przeprowadzaniu podobnych zabiegów. Efektem jest albo nienaturalne podkreślenie linii brwi czy ust albo zbyt karykaturalny wygląd spowodowany brakiem precyzyjności.”

Jak widać wybór gabinetu ma znaczenie, dlatego polecamy, aby przed umówieniem się na konsultację wybierać sprawdzone i renomowane miejsca. Opinie, w dobie Internetu, możecie bez trudu sprawdzić na ogólnodostępnych forach internetowych i stronach gromadzących informacje o działających w Polsce firmach.

Jakie są wady i zalety stosowania makijażu permanentnego?

Każda metoda ma swoje plusy i minusy i choć makijaż trwały cieszy się coraz większą popularnością nie jest idealny.

Zalety:

  • Obecnie stosowane barwniki są w stu procentach naturalne, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych tudzież podrażnień,
  • Prawidłowo wykonany makijaż permanentny utrzymuje się nawet przez dwa lata, co przekłada się na jego ekonomiczność
  • Makijaż permanentny istotnie skraca również czas porannej toalety.

Wady:

  • Nieprawidłowo dopasowany kolor barwnika stworzy karykaturalny, zbyt intensywny efekt makijażu,
  • Usuwanie źle wprowadzonego barwnika wymaga ingerencji laserowej, która w przypadku wrażliwej skóry bywa bolesna,
  • Do przeprowadzenia zabiegu potrzebna jest ogromna precyzja, wiedza i doświadczenie, dlatego istotny jest wybór sprawdzonego i renomowanego salonu kosmetycznego.

Czy zatem warto ponosić ryzyko i decydować się na zabieg makijażu permanentnego?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być jednoznaczna – tak! Makijaż trwały jest niezwykle praktyczny, pozwala szybko podkreślić atuty urody a jednocześnie nie niesie za sobą żadnego zagrożenia pod warunkiem, że jest przeprowadzony przez wykwalifikowaną specjalistkę.