Browse By

Ważne zagadnienia dotyczące sukien ślubnych

Fason sukni ślubnej powinien być ściśle dopasowany do panny młodej. Nie ma mowy o jakichkolwiek niedopracowaniach. Należy mieć na względzie, że ślub jest jedną z ważniejszych uroczystości w życiu i każda panna chce na nim wyglądać idealnie. Duży wybór sukien znajdziemy pod adresem – cloo.pl.

Kolorystyka sukni

a) Pierwszą zasadniczą kwestią o jakiej należy zdecydować jest kolor sukni. Oczywiście zdecydowana większość kobiet wybiera suknie białe, ale zdarzają się również osoby zainteresowane sukniami beżowymi, kremowymi, a także w kolorze mięty.

b) Tylko odważne kobiety wybierają suknie ślubne czerwone, różowe, czy zielone. To na jaki kolor się panna młoda decyduje w dużym stopniu zależy od charakteru ślubu i wesela.

c) Jeżeli impreza ma być dosyć luźna bez złożonych ceremoniałów, to biel nie jest obowiązkowa. Jedynie ceremonie w kościele uwiecznione weselem w hotelu wymagają przede wszystkim bieli jako koloru sukni ślubnej.

Kiedy wybrać suknię ślubną?

– Nie warto zbyt szybko decydować się na suknię. Jeżeli panna młoda przymierzy ją na rok przed ceremonią, to w dniu ślubu może się okazać, że suknia nie pasuje.

– Równie poważnym błędem jest zwlekanie do ostatniej chwili. Najbardziej optymalne rozwiązanie zakłada pierwsze przymiarki ślubne na około pół roku przed ślubem, a ostatnie na około miesiąc.

– W ten sposób krawcowa będzie miała czas na zajęcie się suknią i na spokojne dopasowanie jej stylu do sylwetki.

Jak mierzyć suknie?

Pomiar sukni powinie być przeprowadzany nie tylko w odpowiednim czasie, ale także w dobrych warunkach. Chodzi o to, żeby panna młoda czuła się swobodnie. Suknia nie może krępować ruchów. Ślub i wesele mogą trwać przez kilkanaście godzin podczas, których kobieta musi tańczyć, chodzić, schylać się. Wszystko to może być bardzo utrudnione w sukni za ciężkiej lub niewygodnej. Na szczęście obecnie projektanci coraz częściej decydują się na stworzenie sukien z lekkich i zwiewnych materiałów, dzięki czemu panna młoda nie jest zmuszona do dźwigania ogromnego ciężaru.